Znamy już dwóch beniaminków i dwóch spadkowiczów.

• autor: Rafał Dobosz, 2014-06-18 07:16

Koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami. W lidze zostało już tylko dwie kolejki, a w klasach B jedna. Na tydzień przed końcem sezonu poznaliśmy dwóch beniaminków.

Obaj awansowali z B1 i są nimi Pionier Średnia Wieś oraz Lotniarz Bezmiechowa.

Pionier w ubiegłym roku awansował do klasy B i po rocznej obecności w niej uzyskał kolejny awans. (podobną drogę przeszedł Juventus Poraż). W czasach swojej świetności awansował z ligi "W" (niewielu naszych sympatyków ją pamięta) poprzez "C", "B", "A" aż do okręgówki. Został jednak rozwiązany w 1987 roku. Reaktywacja miała miejsce w 1999 roku. Po 15-stu lata udało się zawodnikom ze Średniej Wsi awansować do klasy "A". Gratulujemy.

Drugim klubem, który uzyskał awans do A1 jest Lotniarz Bezmiechowa. Zespół z Bezmiechowej ostatnie kilkanaście lat spędził w B1, ale w historii przyszło nam się potykać z tym zespołem. Zespół z Bezmiechowej w sezonie 1998/99 występował w V lidze (obecnie klasa "O) i w trakcie sezonu zmienił nazwę z "Rolnika" na "Lotniarz". W V lidze występowała wówczas m.i. Brzozovia, która uzyskała wówczas awans do IV ligi. Gratulujemy chłopakom z Bezmiechowej.

Z okręgówki do A1 spadł Górnik Strachocina. Zespół ze Strachociny w ostatnich kilkunastu latach występował tylko rok w klasie A. Górnik awansował do klasy "O" w 2009 roku. Ostanie spotkanie z Górnikiem to mecz ligowy 11 czerwca 2009 w Strachocinie zakończony remisem 1:1. Drużyna prezesa Radwańskiego z pewnością doda pikanterii naszej lidze.

Drugim spadkowiczem jest Płomień Zmiennica, którego przygoda z okręgówką trwała rok. Ostatni spotkanie z Płomieniem to kwiecień ubiegłego roku i minimalna porażka w Izdebkach 0:1.

O utrzymanie walczy również Sanovia Lesko. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek na 4 punkty straty do miejsca, które powinno dać utrzymanie. Prawdopodobnie zobaczymy również Sanovię w przyszłym sezonie.