OZPN podaje terminarz. Stal Rzeszów w I lidze?

• autor: Rafał Dobosz, 2014-07-20 09:12

Na stronach naszego OZPN-u pojawiły się terminarze klas O, A1, A2 i klas B.

Sezon rozpoczynamy 10 sierpnia i ju po ośmiu dniach będziemy mieli ...trzy kolejki za sobą. Inauguracja w Izdebkach z Sanbudem Długie o 15.00. Na prośbę za zawodników została zmieniona godzina rozpoczęcia meczów.

Każdy zespół mógł ustalić sobie godziny rozgrywania meczów i skorzystał z tego dobitnie. O 13.00 rozpoczyna swoje mecze Orion Pielnia, Pionier Średnia Wieś, Błękitni Jasienica Rosielna oraz Karpaty Klimkówka. Mecze Lotniarza w Bezmiechowej rozpoczną się o 14.00.

15.00 to godzina rozpoczęcia spotkań ligowych w Izdebkach oraz Zarszynie, Komborni, Sieniawie.

Sześć zespołów  mecze na swoich obiektach wyznaczyło na 16.30. Są to Górnik Strachocina, Orzeł Bażanówka, Sanbud Długie, Wisłok Krościenko Wyżne, Płomień Zmiennica, Brzozowia Brzozów.

Sanovia Lesko poszła zdecydowanie dalej i rozgrywa swoje spotkania w sobotę. Będzie to pierwszy taki przypadek w A1 ale...czy będzie?

W tytule napisałem że Stal Rzeszów jest bardzo blisko wykupienia licencji na grę w I lidze. 700 tys złotych i marzenia na występ biało-niebieski w lidze centralnej mogą się spełnić. Co ma I liga do A1 wypada zadać sobie pytanie?

W przypadku występu Stali na zapleczu ekstraklasy w trzeciej lidze zwolni się miejsce dla zdegradowanej Poloni Przemyśl. Do IV ligi powróci LKS Pisarowce, do okręgówki ...Sanovia Lesko.

Miejsce Sanovii zajmie Victoria Pakoszówka.

Idąc dalej tym tropem miejsce Pakoszówki w B1 zajmie zdegradowany zespół LKS Golcowa.

Oczywiście to tylko przypuszczalny scenariusz i o wszystkim zadecyduje PZNP, PodZPN oraz OZPN Krosno.