II miejsce w Gloria Victis.

• autor: Rafał Dobosz, 2014-07-27 23:42

Dziś na stadionie odbył się finał powiatowego turnieju Gloria Victis. Udział wzięło cztery zespoły, które zostały podzielone a dwie pary półfinałowe. Pary przedstawiały się następująco: Iskra Przysietnica- Brzozovia Brzozów oraz LKS Trześniów- LKS Gawoinstal Izdebki.

Pierwszy mecz to spotkanie "zaprzyjaźnionych drużyn" Iskra-Zovia. Twardy, szybki mecz z czerwoną kartką (Sz. Florek z Brzozovii), obronionym karnym i serią rzutów karnych w celu wyłonienia zwycięscy. Mecz zakończył się remisem 1:1 a karne lepiej wykonywali zawodnicy z Przysietnicy.

Drugi mecz Trześniów- Gawoinstal mimo kilku bardzo dogodnych z naszej strony zakończył się bezbramkowym remisem. Po 18-stu karnych awansowaliśmy do finału (7:6). Wystąpiliśmy w następującym składzie: P.Jamrozik (C), Obłój, Helon, Wymysło, K.Skrabala, A.Gładysz, D.Gładysz, M.Gładysz I, M.Gładysz II, Ad.Guzik, Barnik, Fil, D.Jamrozik, P.Kiełbasa.

W meczu o trzecie miejsce lepszy był LKS Trześniów, który pokonał Brzozovię 2:1. Brzozovia po czerwonej kartce dla D.Brysia kończyła mecz w dziesiątkę.

W finale Iskra pewnie zwyciężyła 2:0. W naszym składzie wystąpili w większości juniorzy. Nieobecni: Łuc, Wawczak, Potoczny, Ogrodnik, Książek, Adamski (wyjazd do pracy) Szerszeń, An.Guzik (sprawy rodzinne), Wolanin, Turoń, Kulig, Gibała(zawody strażackie) M.Skrabala, G.Kiełbasa (uraz). Jakby tego było mało w pierwszej połowie groźnego urazu doznał Adam Guzik i po powrocie ze szpitale był bogatszy o pięć szwów na głowie.

Iskra była dzisiaj zespołem najbardziej dojrzałym, technicznie i taktycznie i zasłużenie sięgnęła po okazałe trofeum ufundowane Przez Powiatowe Zrzeszenie LZS-ów Pana Bronisława Przyczynka.

Przed nami kolejne turnieje. W sobotę turniej "dzikich" drużyn o Puchar Prezesa LKS-u Pana Mariusza Czaję (początek 16.00), a w niedzielę turniej o Puchar WG Nozdrzec z udziałem Sanu Nozdrzec (B2), LKS-u Hłudno i LKS-u Wesoła. W niedzielę zmagania rozpoczynają się o 14.00.

Oba turnieje to część obchodów 65-cio lecia istnienia naszego Klubu. Szczegóły program ukaże się lada dzień.